Kolejnym trikiem, odpowiadającym na pytanie “jak radzić sobie ze stresem w pracy”, a który chcę Ci przedstawić, jest śmiech. 
 Śmiech dobry na stres?

Kto nie lubi się śmiać? Śmiem twierdzić, że nie ma zbyt dużo takich ludzi (o ile w ogóle są). Po solidnej dawce śmiechu zawsze czujemy się lepiej. Jesteśmy pobudzeni, nasz organizm jest bardziej dotleniony, mamy świetny humor. To nie wszystko. Liczne badania potwierdzają, że śmiech jest doskonałym remedium na stres. Jak się okazuje, dzięki dawce śmiechu jesteśmy w stanie obniżyć poziom kortyzolu we krwi. Jednak jest mały problem. Kiedy jesteśmy zestresowani, rzadko kiedy mamy humor na dowcipkowanie. Nie mówiąc już o momentach, gdy atmosfera w pracy jest tak gęsta, że można ją siekierą ciąć.

Jak radzić sobie ze stresem za pomocą śmiechu?

Zapraszam Cię do obejrzenia mojej krótkiej rozmowy z Karin Lesiak, trenerką jogi śmiechu. Podczas tłumaczymy, dlaczego śmiech działa i pokazujemy jak skorzystać z jego dobroczynnego wpływu – nawet gdy nie jest nam do śmiechu. Karin dzieli się także swoimi patentami na sytuacje, kiedy nie mamy partnera do wygłupów i niepohamowany śmiech mógłby być dziwnie odebrany.

Cykl 8 trików na szybsze poradzenie sobie ze stresem

Niniejszy wpis  powstał w ramach cyklu „8 trików na szybkie poradzenie sobie ze stresem w pracy”, który pojawił się najpierw na Facebooku. Ideą cyklu jest przedstawienie w krótkich formach kilku sposobów, które można wykonać w każdej chwili, w każdym miejscu i o każdej porze.  Zapraszam Cię do obejrzenia kolejnych wpisów. Tu znajdziesz wpis będący zbiorem wszystkich wpisów z niniejszego cyklu. 

Zgarnij bezpłatny pdf z 9 ćwiczeniami

“Szybkie sposoby na stres w pracy” do zastosowania w trudnych chwilach w pracy

Pozostałe wpisy w ramach cyklu
“8 tików na szybsze poradzenie sobie ze stresem w pracy”