Trudności w pracy? Kto ich nie miewa. Czasem to przejściowe niedogodności, a czasem przyczyna długotrwałego stresu, obniżenia nastroju, niezadowolenia z życia. Jeśli ciągle mamy do czynienia z sytuacjami w pracy, które generują w nas napięcie, może się to przerodzić nawet w wypalenie zawodowe. Nie jest to dobra perspektywa zwłaszcza dla tych zaangażowanych, dla których praca jest ważna nie tylko ze względów zarobkowych…

Czyż nie fajnie by było chodzić do pracy z uśmiechem i być przeważnie w dobrym nastroju? Ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli dana praca nie spełnia oczekiwań, to trzeba ją zmienić. Po pierwsze nie zawsze mamy taką możliwość – sytuacja na rynku, kredyt, który jest dla wielu wielkim hamulcowym zmian, brak pewności siebie. Po drugie inna praca nie koniecznie może być zmianą na lepsze. Czasem okazuje się, że spotykamy się z tymi samymi, jak nie większymi trudnościami w nowej pracy, gdyż życie nas w wzywa do przepracowania pewnych rzeczy, tkwiących w nas samych.

To co można zrobić to popracować nad swoją odpornością na stres czy też podejściem do zdarzeń przytrafiających się nam w pracy.

Jak? O tym będę jeszcze pisać.  A tymczasem mam dla Ciebie zaproszenie do wypełnienia anonimowej ANKIETY o trudnościach z jakimi masz do czynienia w pracy i jak sobie z nimi radzisz.

Jeśli jesteś:

  • osobą aktywną zawodowo
  • czujesz w drodze do pracy wielki spadek energii i niechęć
  • chciałbyś /łabyś, by czas spędzony w pracy był dla Ciebie dużo przyjemniejszy,

…chętnie zapoznam się z Twoimi odpowiedziami. Będę wdzięczna za jej wypełnienie 🙂