To już kolejna część z cyklu „8 trików na szybsze poradzenie sobie ze stresem w pracy”. Jest o świadomym przeżywaniu stresu. Jak ważna jest ta umiejętność? Odpowiedź znajdziesz w filmiku poniżej.

Jak zapewne dobrze wiesz ze swojego doświadczenia, jeśli wpadnie nam kamień do buta, to trzeba go wyjąć. Zignorowanie go nie sprawi, że zniknie. Obecność kamienia w bucie może jedynie poskutkować dużym dyskomfortem w chodzeniu i przetarciami.

Analogicznie, jeśli nie pochylimy się nad źródłami stresu, ani nie będziemy świadomi przeżywanych emocji i uczuć, nasz stan nie poprawi się. Wręcz przeciwnie. Po pierwsze, kiedy ignorujemy jakąś swoją emocję, np. niepokój, strach, złość, smutek, to ta emocja zamiast zniknąć, zostaje z nami na dłużej. “Chowa” się jakby w naszym ciele w postaci np. napięć.

Po drugie nie będąc świadomym źródeł stresu, nie wiemy co tak naprawdę jest jego powodem i nie jesteśmy w stanie temu zaradzić, jakoś sobie pomóc.

Drogą jest właśnie wsłuchanie się w emocje, czy też odkrycie źródeł. 

Cykl 8 trików na szybsze poradzenie sobie ze stresem

Niniejszy wpis  powstał w ramach cyklu „8 trików na szybkie poradzenie sobie ze stresem w pracy”, który pojawił się najpierw na Facebooku. Ideą cyklu jest przedstawienie w krótkich formach kilku sposobów, które można wykonać w każdej chwili, w każdym miejscu i o każdej porze.  Zapraszam Cię do obejrzenia kolejnych wpisów. Tu znajdziesz wpis będący zbiorem wszystkich wpisów z niniejszego cyklu.